V pátek 7. května proběhlo v našem chrámu Páně setkání schol Vizovického děkanátu. Do Trnavy dorazily scholy z Kašavy, Lukova, Provodova, Štípy, Vizovic a Želechovic, přičemž ze Štípy a Vizovic dojely scholy rovnou dvě. Celkem se tedy dostavila necelá stovka mladých zpěváků, které doprovodili jejich rodiče a podporovatelé. Kostel i klubovna u fary proto praskaly ve
švech a všude to hučelo jak v úle. Hukot to byl ale uchu líbezný – pěvecká vystoupení, která si každá ze schol připravila, byla nádhernou oslavou Boha a nevšedním zážitkem pro všechny, kteří tuto jedinečnou událost mohli prožít na vlastní kůži. Byla to vítaná vzpruha jak pro zpěváky v jejich díle, tak pro ostatní posluchače v jejich víře. Velké Bohu díky za to a příští rok zas, ale v jiné farnosti našeho děkanátu!

Pavel Hanulík

(zveřejněno v letním čísle Trnavského zpravodaje)